Zanim uda się zrzucić zbędne kilogramy warto zatroszczyć się o u krycie tego, co po zimie nam zostało. Mowa o tzw. piwnym brzuszku. Na szczęście nadchodzące trendy na sezon jesień-zima pomogą mężczyznom, którym kondycja nie pozwala na zachowanie dobrej formy, ukryć co nieco.

Przede wszystkim aby ukryć brzuszek trzeba ubiorem zwrócić uwagę na inne elementy ciała. Można na przykład optycznie poszerzyć ramiona. Mogą to być pojawiające się na wybiegach najnowsze marynarki, z klapa w kształcie V. Guzik marynarki powinien znaleźć się w talii, przez co optycznie ja zwęzi. Błędem modowym jest zapinanie dolnego guzika – pozostawmy go odpiętym. Bez marynarki ramiona poszerzymy koszulką polo, z kołnierzykiem z odpiętymi guzikami albo klasyczny krój koszulki w serek. Nowe trendy modowe stawiają na dopasowane ubrania. Bardzo dobrze dla nieco tęższych w brzuszku panów – dzięki dopasowanym krojom ukryjemy te część, na której nie chcemy się skupić. Nie warto jeszcze bardziej się poszerzać kupując ubrania w rozmiarze większym, niż nosimy.

Należy dobierać tez spodnie takie, które są idealne w pasie – odcinanie sylwetki np. paskiem nie wpłynie korzystnie na ukrywanie brzuszka. Nogawki zawsze można skrócić – na bucie nie mogą zawijać się za bardzo.

W rejonie brzuszka warto unikać dużych symboli i wzorów, np. logo na koszulce. Można natomiast zastosować wracające do łask pasy – wydłużą sylwetkę, a te w pionie wyszczuplą talię.

Mięsień piwny ukryje się też poprzez wypuszczanie ubrań na spodnie. Noszenie koszul czy t-shirtów w ten sposób ukryje mankament. Koszula wypuszczona powinna sięgać połowy rozporka. Należy pamiętać tez o butach – nie mogą być zbyt masywne bo zepsują efekt.

A co z ubieraniem „na cebulkę”? Patent ok, ale przejściowy. Otyłość brzuszna nie jest pożądana ze względów zdrowotnych. Nowoczesny mężczyzna dba o siebie nie tylko w kwestii ubioru, ale przede wszystkim wyglądu i aktywności.