Kurtki dla dzieci powinny być przede wszystkim funkcjonalne i nieprzemakalne. Na sezon jesień-zima projektanci kolekcji dla dzieci przygotowali kilka ciekawych propozycji. Jak wybrać kurtkę idealną?

Oczywiście zwykle rodzice chcą, by kurtka przetrwała chociaż sezon. Tu znaczenie ma materiał i jakość kurtki. Im lepszy, tym szansa na jej przetrwanie większa. Do wyboru jest ich sporo, w różnych fasonach i kolorystyce. Najlepiej, żeby kurtka codzienna na chodne dni była ocieplana naturalnym wypełniaczem , nieprzemakalna i sięgająca poniżej linii bioder. Idealna będzie ta sięgająca za pupę. Oczywiście idealnie, gdyby miała kaptur – ochroni on w razie deszczu, śniegu czy silnego wiatru.

Mimo, że rodzice unikają kurtek dziecięcych w jasnych kolorach w ofercie jest ich na zbliżający sezon jesienny sporo. Zwłaszcza dla dziewczynek, tradycyjnie  w odcieniach beżu i różu, ale te zieleni czy niebieskiego. Niebieski ma królować też jeśli chodzi o modę dla dorosłych.

Wiadomym jest, że jako pierwsze nasza uwagę przykuwa wygląd kurtki. Nie ma nic bardziej złego, niż kupowanie niepraktycznych kurtek czy ubrań sugerując się tylko ich wyglądem. Kurtka dla malucha ma być ochroną i ma być niezawodna. Te z tańszych kolekcji zwykle nie nadają się do użytku po pierwszym praniu.

Uwagę warto zwrócić przede wszystkim na długość ,wypełnienie, nieprzemakalny materiał (przyjemny w dotyku), kaptur (nawet chowany) i liczbę kieszeni. Tak, kieszenie są ważne, zwłaszcza w modzie dziecięcej, bo dzieci są ciekawe świata i zawsze maja wiele skarbów do chowania.

Kupując kurtkę dla dziecka warto wybrać się na zakupy razem z pociechą. To dziecko ma czuć się w kurtce dobrze. Najmłodsi stawiają na bajkowe postaci i ciekawe wzory, kolory. Ostateczna decyzje warto podejmować wspólnie.